Bank zwolnił 5300 pracowników!

Bank zwolnił 5300 pracowników!

Amerykański holding finansowy – Wells Fargo, zwolnił 5300 swoich pracowników za nieetyczne postępowanie. Za co dokładnie? Otóż pracownicy banku, aby sprostać wyśrubowanym oczekiwaniom sprzedaży, zakładali klientom konta bankowe oraz karty bez ich wiedzy.

8 września br. regulator sektora bankowego w USA ogłosił, że fikcyjnych kont/kart założono aż 2 miliony! Cały proceder trwał od 2011 roku.

Zakładane konta osobiste nie były niestety bez opłat, więc nieświadomym klientom rosły rachunki za korzystanie z usług banku.

Bezpodstawnie naliczane klientom koszty za prowizje i opłaty, wyniosły 5 milionów dolarów. Oczywiście bank musiał je zwrócić poszkodowanym. A dodatkowo instytucja musi zapłacić aż 185 milionów dolarów kary za nielegalne praktyki.

Co ciekawe, pozew przeciwko Wells Fargo, wniosło miasto Los Angeles, które otrzyma 50 milionów dolarów z kary, którą zapłaci bank.

Dobrze, że są instytucje, które czuwają nad praktykami banków. W Polsce nie słyszeliśmy jeszcze o przypadkach na taką skalę i miejmy nadzieję, że ten amerykański jest odosobniony.

Wells Fargo

Możliwość komentowania jest wyłączona.